Ciazaobjawy.pl

Sprawdź, czy jesteś w ciąży...

Nietypowe wczesne objawy ciąży

NIetypowe objawy ciąży - ciazaobjawy.pl
Nietypowe wczesne objawy ciąży
Oceń artykuł

Burza hormonalna w czasie ciąży może wywoływać nieoczekiwane objawy, które mogą niepokoić. Czasem są one tylko nieprzyjemne i dziwne jak na przykład wstręt do ulubionych dotychczas zapachów lub zachcianki żywieniowe. Czasem jednak objawy są na tyle dziwne, że wymagają leczenia. Dzieje się tak na przykład gdy kobietę kuszą rzeczy niejadalne do tego stopnia, że zaczyna jeść mydło. Inne nietypowe objawy ciąży to czarna kreska idąca od pępka w dół, brak koncentracji, krwawiące dziąsła czy skurcze nóg. Na szczęście objawy te nie występują u wszystkich kobiet, a po urodzeniu dziecka ustępują.

Progesteron potrzebny dla rozwoju dziecka, powoduje u mamy wzdęcia we wczesnej ciąży, Aby złagodzić wzdęcia i gazy warto unikać pokarmów takich jak kapusta, cebula, kukurydza i brukselka.

Hormony zmieniają kolorystykę skóry i mogą wywołać przebarwienia skóry we wczesnej ciąży, jak również symetryczne plamki na twarzy. Jeśli pojawią się wypryski na twarzy we wczesnej ciąży   można je łagodzić ograniczając makijaż i stosując delikatne kosmetyki.

W czasie ciąży błony śluzowe nosa i zatok wysuszają się. Wskutek tego wiele kobiet w ciąży ma wrażenie ciągłego kataru. Skarżą się również na zatkane zatoki we wczesnej ciąży. Warto więcej pić aby nawilżyć śluzówkę.

Często występującym, nietypowym objawem jest ślinotok we wczesnej ciąży. Przyczyna tego zjawiska jest nieznana. Sposobem na ślinotok będzie ograniczenie skrobi w posiłkach oraz napoje z sokiem z cytryny.

Bóle głowy we wczesnej ciąży  nie są objawem nietypowym, gdyż zdarzają się u wielu ciężarnych kobiet. Winę za bóle głowy ponoszą hormony niezbędne dla rozwoju dziecka, które zatrzymują wodę w organizmie. Powoduje to niewielkie obrzęki, które uciskają mózg. Objaw ten nie jest niebezpieczny dla zdrowia mamy i dziecka, za to nieprzyjemny. Sposobem poradzenia sobie z bólem głowy będzie odprężająca, ciepła kąpiel w wannie, nie dłużej jednak niż 15 minut. Dobrze działa również łagodny masaż lub chłodny okład na czoło.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.