Ciazaobjawy.pl

Sprawdź, czy jesteś w ciąży...

Objawy ciąży – brak apetytu, czy to ciążą?

Brak apetytu - objawy ciąży - ciazaobjawy.pl
Objawy ciąży – brak apetytu, czy to ciążą?
2 (40%) 1 vote

Niektóre kobiety odczuwają brak apetytu w ciąży.  Ale czy na pewno oznacza to ciążę. Zależy to od cech danej kobiety, gdyż często w ciąży pojawia się wilczy apetyt.

Brak apetytu w ciąży w pierwszym trymestrze może być oznaką, po której kobieta może poznać, że jest w ciąży. Popularnie uważa się, że oznaką ciąży są zachcianki i wilczy apetyt. Ale nie zawsze tak bywa. W pierwszym trymestrze zapotrzebowanie dziecka na pożywienie nie jest jeszcze duże i nie ma potrzeby zwiększania ilości zjadanych składników pokarmowych.

Niektóre kobiety zastanawiają się czy brak apetytu w ciąży a płeć dziecka mają jakiś związek. Jednak  w tym przypadku nie ma reguł. Istnieje popularne przekonanie, że zachcianki na słodycze oznaczają urodzenie dziewczynki, zaś chęć do jedzenia produktów białkowych może wskazywać na urodzenie chłopca.  Jednak nie ma tu żadnej pewności i specjaliści skłaniają się ku przekonaniu, że są to tylko przesądy.

Brak apetytu w ciąży w drugim trymestrze może być spowodowany wymiotami i mdłościami, które zniechęcają przyszłą mamę do jedzenia. Jeśli brak łaknienia trwa krótko nie jest to niebezpieczne dla płodu. Jeśli jednak wstręt do jedzenia trwa dłużej może to oznaczać brak składników odżywczych dla dziecka. Płód w tym okresie musi otrzymać odpowiednie pożywienie jak węglowodany, białka, witaminy i minerały. Dlatego warto skłonić się do jedzenia, wybierając smaczne, a jednocześnie odżywcze potrawy. Ważne jest aby nie brać na własną rękę środków przeciwwymiotnych. Przy długotrwałych wymiotach i nudnościach należy zasięgnąć rady lekarza.

Brak apetytu w ciąży bez wymiotów to również częsty objaw. Tu również nie należy się martwić. Ważne jest aby dostarczyć dziecku wystarczającą ilość składników odżywczych.

Brak apetytu w ciąży w trzecim trymestrze również nie powinien być powodem do niepokoju. Nie ma również potrzeby zmuszać się do jedzenia. Warto unikać drażniących zapachów i wybierać potrawy, które nam smakują.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.