Ciazaobjawy.pl

Sprawdź, czy jesteś w ciąży...

Pierwsze objawy ciąży kilka dni po zapłodnieniu

Pierwsze objawy ciąży, zapłodnienia - ciazaobjawy.pl
Pierwsze objawy ciąży kilka dni po zapłodnieniu
1 (20%) 1 vote

Już w pierwszym tygodniu po zapłodnieniu mogą się pojawić pierwsze oznaki ciąży, po których rozpoznamy odmienny stan. Pierwsze objawy ciąży nie łatwo rozróżnić tak aby mieć pewność. Pewność daje dopiero wizyta u lekarza. Warto jednak obserwować swój organizm i warto wiedzieć jakie są objawy ciąży. Widocznym znakiem jest huśtawka nastrojów, ale taki stan trudno od razu zakwalifikować jako najwcześniejsze objawy ciąży. Możemy odczuwać nagły głód lub nic nam się nie chce. Chwile euforii przeplatają się z chwilami znudzenia i przygnębienia. Napady płaczu lub złości, rozdrażnienie bez żadnego powodu mogą wskazywać na wczesne objawy ciąży. Wahania nastroju mają związek z progesteronem, który jest odpowiedzialny za usadowienie się zarodka w macicy a potem za utrzymanie ciąży. Powoduje on pewną niestabilność emocjonalną, którą możemy odczytać jako objawy ciąży w pierwszych dniach.

Pierwsze tygodnie ciąży mogą łączyć się z ciągłym zmęczeniem, które trwa znacznie dłużej niż zwyczajne zmęczenie po pracy. Dlatego łatwo je odróżnić i można domyślić się, że jest mogą być to objawy ciąży. Na szczęście zmęczenie będzie ci doskwierać tylko w pierwsze dni ciąży. W późniejszym okresie przyszłe mamy odczuwają przypływ energii.

Również zmiany apetytu mogą wskazywać na objawy ciąży w pierwszym tygodniu.

Tu jednak bywa różnie, gdyż czasem odczuwa się wilczy apetyt a czasami nie ma się w ogóle łaknienia. Może pojawić się nawet wstręt do jedzenia. Niektóre panie odczuwają niechęć do picia kawy, co może wskazywać na objawy zajścia w ciążę.

Ból piersi może również oznaczać pierwsze objawy ciąży zaraz po zapłodnieniu. Tkliwość piersi, bóle w podbrzuszu mogą pojawić się już  3 dni po zapłodnieniu.

Pierwsze objawy ciąży po zapłodnieniu  mogą być tak różne, że trudno je zakwalifikować jako zapłodnienie, objawy te zależą od cech danej kobiety. Niektóre kobiety mogą odczuwać bóle głowy lub zatkany nos. Także skóra może sygnalizować objawy ciąży po owulacji. Mogą pojawić się plamki na skórze lub pęknięte naczynka.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.