Ciazaobjawy.pl

Sprawdź, czy jesteś w ciąży...

Wczesne objawy ciąży a ból piersi

Tkliwe, bolące pierso - ciazaobjawy.pl
Wczesne objawy ciąży a ból piersi
Oceń artykuł

Tkliwe piersi mogą dać ci pierwszą wskazówkę, że jesteś w ciąży. W skutek zmian hormonalnych związanych z ciążą, kobiety często mają nabrzmiałe piersi, co można łatwo zaobserwować dotykiem. Ból sutków na początku ciąży zwykle bywa przejściową dolegliwością i często ustępuje po pierwszym trymestrze.

Czasem pojawia się kłucie w piersiach na początku ciąży, po czym można rozpoznać stan odmienny.

Aby rozpoznać pierwsze objawy ciąży warto wiedzieć jak wygląda pierś w ciąży. Jest powiększona, a na skórze pojawiają się  niebieskie naczynka krwionośne. Jest to spowodowane zwiększeniem się przepływu krwi wskutek wzrostu poziomu hormonów.

Bolące piersi w ciąży mogą nawet uniemożliwić kobiecie położenie się na brzuchu. Piersi są tkliwe i wrażliwe na dotyk.

Piersi w ciąży powiększają się nawet o 2 rozmiary. Należy w tym okresie zmienić stanik na większy, aby nie uciskał wrażliwych i często obolałych piersi. Od drugiego semestru należy wdrożyć pielęgnację przeciw rozstępom, które mogą się pojawić wraz ze wzrostem piersi. Wzrost piersi w ciąży powoduje napięcie i wysuszenie skóry. Może to spowodować swędzenie sutków, objaw ciąży tego rodzaju można złagodzić stosując kremy nawilżające.

Normalnym objawem ciąży jest powiększenie się aureoli wokół sutka, która staje się intensywnie zabarwiona. Sutki stają się ciemniejsze niż zwykle.  Zaczerwienione sutki w ciąży lub zaczerwienienie piersi może oznaczać stan zapalny i powinno być sygnałem do wizytu u lekarza.

Niektóre kobiety niepokoi brak bólu w piersiach. Jednak objawy ciąży są sprawą indywidualną.  Tak więc mogą występować lub nie i nie muszą być one powodem do niepokoju.

W ciąży ważna jest odpowiednia pielęgnacja piersi. Jeśli mamy skłonności do rozstępów, warto stosować specjalistyczne kremy. Ważna jest też dobrze dobrana bielizna, a przede wszystkim stanik, który nie może być ani zbyt mały ani zbyt obszerny. Miękkie staniki sportowe nie są dobrym rozwiązaniem, gdyż nie podtrzymują wystarczająco powiększonego biustu.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.