Ciazaobjawy.pl

Sprawdź, czy jesteś w ciąży...

Zapalenie pęcherza w ciąży

Ból pęcherza w ciąży - ciazaobjawy.pl
Zapalenie pęcherza w ciąży
5 (100%) 1 vote

W okresie ciąży kobiety wykazują szczególną podatność na zapalenia dróg moczowych. Dolegliwość ta pojawia się nie tylko zimą, kiedy to można przeziębić pęcherz. Latem również w skutek siedzenia na kamieniu, wypoczynku na plaży w mokrym kostiumie czy zwykłego zawiania można nabawić się zapalenia dróg moczowych. Schorzenie to jest szczególnie groźne dla prawidłowego przebiegu ciąży, gdyż rozszerzona cewka moczowa jest bramą dla bakterii, które mogą wniknąć do moczowodów i pęcherza, a nawet do nerek. Problemu tego łatwo uniknąć jeśli znamy sposoby na zakażenie dróg moczowych w ciąży i sposoby zapobiegania. Warto wiedzieć jak dbać o siebie, jak się odpowiednio ubierać i odżywiać, zanim dopadnie cię ból pęcherza w ciąży.

Pieczenie przy oddawaniu moczu i mętny mocz to najczęściej występujące objawy zapalenia pęcherza w ciąży. Do tego dochodzi ból w dole brzucha. Mimo silnego parcia na mocz, ledwo wyciskasz z siebie parę kropli. Gdy wystąpią te objawy zapalenia pęcherza w ciąży bezzwłocznie udaj się do lekarza.

Leczenie zapalenia pęcherza w ciąży może wymagać podania antybiotyku. Istnieje także wiele sprawdzonych, domowych sposobów aby zapobiegać zapaleniu pęcherza i złagodzić dolegliwości kiedy już powstaną. Dlatego warto wiedzieć co na zapalenie pęcherza w ciąży radzą nasze babcie. Przede wszystkim żurawina, w postaci soku, suszonych owoców lub suplementów, będzie doskonałym sposobem na zapalenie pęcherza w ciąży. Ponadto korzystaj w kuchni jak najwięcej z natki pietruszki i selera korzeniowego i naciowego. Rozcieńczone wodą soki z czarnej porzeczki, żurawiny czy aronii, nie tylko dostarczają witaminy C lecz także płuczą nerki. Podobnie działa picie niegazowanej wody. Unikaj za to picia kawy i mocnej herbaty, które podrażniają pęcherz.

W czasie ciąży należy szczególnie dbać aby nie przeziębić okolicy nerek. Okolice te powinny być zawsze osłonięte. Nie siadaj na zimnych kamieniach. Po kąpieli w morzu zmień kostium na suchy.

Ważne jest aby w okresie ciąży dbać o higienę intymną i zawsze wycierać się w kierunku od przodu do tyłu. Pamiętaj też, że przesadne mycie może zniszczyć naturalną florę bakteryjną. Ważna jest też naturalna bielizna i stroje. Unikaj tworzyw sztucznych i strojów zbyt obcisłych.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.